PREAMBUŁA
SEKCJA
PLACE TRENINGOWE
POZORANCI
SĘDZIOWIE
FILMY
DYSCYPLINY
ZAWODY
ARTYKUŁY
 
Pies zadowolony z siebie
Celem pracy z psem jest podporządkowanie sobie psa w taki sposób i na takich zasadach aby nie odebrać psu zadowolenia z pracy. Ktoś może zapytać po co a mnie wydaje się że głównie po to aby pies chciał pracować zawsze kiedy my tego potrzebujemy. Pies uzależniony od pracy.
( więcej ... )
Początek pracy z owczarkiem niemieckim
Nadchodzi dzień kiedy po wielu staraniach testach, prześwietleniach, sukcesach na wystawach, decyzji o wyborze reproduktora itd. itd. dzień w którym na świat przychodzą nasze ukochane psiaki. W dniu tym rozpoczyna się historia najbardziej użytkowego psa na ziemi. Owczarka Niemieckiego. Nie wszystkie psy zostaną mistrzami championami ale wszystkie będą miały dom swego opiekuna człowieka który oczekiwał będzie od psa określonych zachowań . Nie tylko oczywistego piękna ale również oczywistych cech użytkowych.
( więcej ... )
Różnice w egzaminach BH, PT, IPO
Pojawiają się pytania ze strony kolegów na temat nowych regulaminów BH i IPO-VO.
Postaram się przybliżyć wszystkim jak wyglądają różnice pomiędzy BH;PT; IPO-V; IPO-1
Nowy regulamin BH jest wyjściem naprzeciw potrzebom późniejszych egzaminów IPO. Jest również dostosowany do potrzeb naszych zurbanizowanych czasów i stąd jego część socjalna. Część pierwsza tzw. posłuszeństwo to nic innego jak uproszczona część B egzaminu IPO. Przygotowując, więc psa do tej części egzaminu przygotowujemy go równocześnie IPO a przecie ż na tym właśnie nam owczarkarzom bardzo zależy.
( więcej ... )
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft