AKTUALNOŚCI
WUSV
FCI
ZKwP
SKRÓTY W KYNOLOGII

Happy Dog sponsoruje wystawy
Owczarków Niemieckich w 2022r.

POCZTA
Trening oraz licencja hodowlana w Strzegowie
2014-09-01

W imieniu Zarządu Klubu chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w oficjalnym treningu przed wystawą klubową w Przasnyszu.
W sobotę 30 sierpnia, przy wspaniałej pogodzie na Gminnym Stadionie Sportowym w Strzegowie, odbyła się polska licencja hodowlana oraz próbne testy psychiczne dla klas użytkowych. Już drugi rok z rzędu ten główny trening przed najważniejszą wystawą w roku odbył się właśnie w nadwkrzańskiej miejscowości.

Głównym organizatorem tego szkoleniowo- kynologicznego spotkania był podobnie jak w roku ubiegłym Klub Owczarka Niemieckiego w Polsce. Za całą stronę logistyczno-organizacyjną tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był sprawdzony duet Zbyszek Stępski i Przemek Pałuba , którzy to Panowie doskonale potrafili zadbać o sprawny przebieg całego treningu.

Do Strzegowa zaproszeni zostali trzej sędziowie : Waldemar Federak, Waldemar Kosmalski, Zbigniew Szcześniak oraz trzej pozoranci : Andrzej Kęsicki, Jacek Maj i Witold Serafin, którym należą się podziękowania za poświęcenie swojego czasu i podniesienie swoją obecnością rangi naszego treningu.

Pan Przewodniczący Waldemr Federak prowadził Polską Licencję Hodowlaną, natomiast oceną próbnych testów psychicznych zajął się Pan Waldemar Kosmalski, który z każdym przewodnikiem omawiał próbę jego psa. Bacznie wszystkie psy szczególnie z klas użytkowych, obserwował Pan Zbigniew Szcześniak, który jak wiadomo został w tym roku zaproszony do sędziowania klasy użytkowej psów na Wystawie Klubowej.

W sumie w szkoleniu wzięło udział ok. 50 psów w różnym wieku, począwszy od szczeniąt skończywszy na weteranach, które to przy aplauzie zgromadzonej publiczności dały świetny pokaz pracy z pozorantami.

Reasumując, było to udane spotkanie, gdzie zdecydowanie celem nadrzędnym jest propagowanie i promocja w środowisku owczarkarskim całego aspektu związanego ze szkoleniem owczarków. Miejmy nadzieję, że tego typu treningi wejdą na stałe w kalendarz imprez kynologicznych organizowanych przez KON, a w przyszłości dadzą wymierny efekt w ilości zwierząt w jakże prestiżowych klasach użytkowych.
Redakcja Portalu

Zdjęcia z treningu
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft