|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krajowa Wystawa Owczarkw Niemieckich w wierklacu wierklaniec, 28.06.2014r.
| |
Klasa MŁODSZYCH SZCZENIĄT - wiek od 4 do 6 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
SUKI |
Klasa SZCZENIĄT - wiek od 6 do 9 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa MŁODZIKÓW - wiek od 9 do 12 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
SUKI |
Klasa MŁODZIEŻY - wiek od 12 do 18 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa JUNIORÓW - wiek od 18 do 24 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa OTWARTA - wiek powyżej 24 miesięcy | |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa UŻYTKOWA - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat użytkowości | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa CHAMPIONÓW - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat championa | |
|
PSY |
|
Klasa WETERANÓW - wiek powyżej 8 lat | |
SUKI |
|
|
|
|
Krótkowłose |
Długowłose |
|
|
|
Miejsce / Ocena | Nazwa psa, przydomek | Właściciel | Kraj |
|
|
|
|
1 - WO | ESUS Kenola | Sebastian Zajczkowski | |
|
2 - WO | OMEN z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
3 - WO | GVIDON miowickie Wilki | ukasz Kapusta | |
|
4 - WO | SCHICO Trebortim | Smoliska Agnieszka | |
|
5 - WO | ROKOSZ Woj-Bas | Karolina Kubiak ,Wojciech Pustelnik | |
|
6 - WO | ZACK Kierkis-hof | Jacek Pazdan | |
|
|
|
|
1 - WO | NERO z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
2 - WO | KARBON z Jenego Justynowa | Lisowski Sylwester | |
|
3 - WO | DJAMBO Kenola | Sebastian Zajczkowski | |
|
4 - WO | FURBO Hexenland FCI | Koszykowska Marzena | |
|
|
|
|
1 - WO | DEMO z Sosnowego Zaktka | Grzegorz Zubek | |
|
|
|
|
1 - BDB | TYSON z Tomickich Lasw | Rokitka Radosaw | |
|
2 - BDB | CRIS z Mylnej Gromady | Antoni Wawrzyniak | |
|
3 - BDB | NEKON Asarko Lordana | Okrasa Grzegorz,Paradzinski Ireneusz | |
|
4 - BDB | MESSI Al-grom | Ejdys Martyna,Zawilak Marzena &Mirosaw | |
|
5 - BDB | ARMIN z Drozda Piaskw | Marek Drozdowski | |
|
- Wycofany | HARLEY ze Wzgrza Palatynu | Henkelman Marek | |
|
- brak | MERLIN z Domu yrkw | yrek Jozef | |
|
|
|
|
1 - BDB | MAXIMUS aus der Brunnenstrase | Ignacy Rogal | |
|
|
|
|
1 - DOSK | CESKO Essweiler Tal | Heinze F | |
|
2 - DOSK | LEX Marko Carras | Marek Wencel | |
|
3 - DOSK | ODIN z Folinku | Grossmann Vclav | |
|
4 - DOSK | WIRUS z Drozda Piaskw | Marek Drozdowski | |
|
5 - DOSK | BUMER miowickie Wilki | Natalia Jakubiec | |
|
- brak | VASKO vom Thalberger Land | Keil Hagen | |
|
|
|
|
1 - WO | KIMI z Ostrowskiej Sfory | Jzef yrek | |
|
2 - WO | OXI z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
3 - WO | GERA Pla-Ren | Plutynsk'y Tomas | |
|
4 - WO | IBRA ze Wzgrza Palatynu | Mateusz Wilczek | |
|
5 - WO | JURI Ontopus (FCI) | Robert Rubacha | |
|
6 - WO | ICA ze Wzgrza Palatynu | Mateusz Wilczek | |
|
- brak | ULFINA vom Fichtenschlag | Zajczkowski Sebastian | |
|
|
|
|
1 - WO | KSARA z Jenego Justynowa | Lisowski Sylwester | |
|
2 - WO | VEKTRA Fixfrutta | Zajma Arkadiusz | |
|
3 - WO | BRIA der Vorteil | Koleansky Jozef | |
|
4 - WO | ORNELA Nov Jamina | Huov Jarmila | |
|
5 - WO | KESSY Ontopus (FCI) | Robert Rubacha, Wiktoria Cicha | |
|
- brak | BETSY Pablo Max | Przemysaw Jdrysiak | |
|
|
|
|
1 - WO | CORSIKA Kenola | Zajczkowski Sebastian | |
|
2 - WO | CESY Kenola | Chmielek Magorzata | |
|
3 - WO | ABRA z Kojca Whitney | Agnieszka Smoliska | |
|
4 - WO | LORA Ardelia | Guberow Heronim | |
|
5 - WO | NESCA Trebortim | Filipowiak Jagoda | |
|
- brak | BELLA Visus Acutus | Katarzyna Salamon-Kisiel | |
|
|
|
|
1 - BDB | HASSEL ze Wzgrza Palatynu | Mateusz Wilczek | |
|
2 - BDB | BELLISSIMA Goldberg Krakw FCI | Suchan Czesaw | |
|
3 - BDB | FUGA Woj-Bas | Karolina Kubiak Wojciech Pustelnik | |
|
4 - BDB | AGERA der Vorteil | Tyll Petr ,Zavadilk Ji | |
|
5 - BDB | INGA z Ostrowskiej Sfory | Marcin Nadobny | |
|
6 - BDB | IRIS Ontopus | Smaza Tadeusz | |
|
7 - BDB | CLEO Zefgel | Stpie Jzef | |
|
|
|
|
1 - BDB | CIRA z Sosnowego Zaktka | Grzegorz Zubek | |
|
2 - BDB | MALKA Primo Grande | Szymon Mukalski & Marek Wencel | |
|
3 - BDB | ZORBA Woj-Bas | Kubiak Karolina Wojciech Pustelnik | |
|
4 - BDB | BRIT Kenola | Chmielek Magorzata | |
|
5 - BDB | ZAGADKA Woj-Bas | Kubiak Karolina Wojciech Pustelnik | |
|
6 - BDB | GABI Kalupus | Magda Barjak,Roman Rolnik | |
|
7 - BDB | AMANDA vom Haus Haribal | Koleanska Iveta | |
|
|
|
|
1 - BDB | JOSHIKA Primo Grande | Marek Drozdowski | |
|
2 - BDB | USZI z Mylnej Gromady | Robert Mamot | |
|
3 - BDB | RIVA Redstar | Waldemar odziski | |
|
- brak | PATI z Kojca Elbikame | ukasz Furga | |
|
|
|
|
1 - DOSK | HONDA Essweiler Tal | Heinze F | |
|
2 - DOSK | CHEERLOT Nov Jamina | Huov Jarmila | |
|
3 - DOSK | BUGGIE Schreidon | Petr Tyll | |
|
4 - DOSK | BAXI z Sosnowego Zaktka | Grzegorz Piotrowiak | |
|
5 - DOSK | NERA Fichtenschlag | ydzik Jacek | |
|
6 - BDB | YOLLA z Tresnaku | Woniak Kaja | |
|
|
|
|
1 - DOSK | ULTRA Slezin lovan | Ivana Walkov | |
|
|
Legenda:
(VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
DB (G) - dobry (gut)
DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
U - ungenügend (niedostateczna)
EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki,
które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies",
"Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu
tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej
(BOS).
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku
oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do
dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą
I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania
o Zwycięstwo Rasy.
BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł
"Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI).
W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru,
przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraĽne wykształcone TSB, nie puszcza)
T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
|
|
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft |
|
|
|