|
|
|
|
|
|
|
|
|
Midzynarodowa Wystawa Psw Rasowych (CACIB) International Dog Show Sopot, 23-24.08.2014r.
| |
|
|
|
Miejsce / Ocena | Nazwa psa, przydomek | Właściciel | Kraj |
|
|
|
|
1 - DOSK | AZIS znad Aru | Mirosaw Grzywacz | |
|
2 - DOSK | NEPAL Asarko Lordana | Ireneusz Paradziski,Tomasz Jezierski,Grzegorz Okrasa | |
|
3 - DOSK | Awo znad Aru | Dariusz Kotarski | |
|
4 - BDB | ECO z Chojniczanki FCI | Waldemar, Wojciech Spichalski | |
|
- brak | YANGO z Wicborskiej Doliny | Dorota Boryczko | |
|
|
|
|
1 - DOSK CWC. NDPwR. CACIB. BOB | MACHO Mario Grande FCI | Mariusz Huszcza | |
|
2 - DOSK Res CACIB | WENTYL Nova Langfuhr | Lech Bardoski | |
|
3 - DOSK | DUX Hodowla Mistrza Jana | Jan Antczak | |
|
4 - DOSK | MAX Zotnicki Grd | Marek Kkolewski | |
|
5 - BDB | GORAN Lestes Poland FCI | Teresa Gruchalska | |
|
6 - BDB | ZIKO z Mylnej Gromady | Henryk Zikowski | |
|
- brak | LEO van Esblokhof | Maciej Zwierzychowski | |
|
|
|
|
1 - DOSK | MACK Zotnicki Grd (FCI) | Zbigniew Bagrowski | |
|
|
|
|
1 - BDB | AINS Time no Bartas Krasta | Elena Matveeva | |
|
- brak | LUPO von Aurora Teufelblut | Krzysztof Brzoskniewicz | |
|
|
|
|
1 - WO Naj. M. Szczeni | IGGY Tensor | Agata Niemyska-Buczek, Pawe Tiahnybok | |
|
|
|
|
1 - WO Naj. Szczeni | VALENTINA DEVERE Kamabeda | Joanna Chroboczyska | |
|
2 - WO | ZOSIA Kamabeda | Magdalena Turos | |
|
|
|
|
1 - DOSK Naj. Junior BOS | KORA Ardelia | Piotr Boko | |
|
2 - DOSK | BORA z Chojniczanki FCI | Waldemar, Wojciech Spichalski | |
|
3 - DOSK | FIFA z Hodowli Mistrza Jana | Jan Antczak | |
|
4 - BDB | ZADRA z Tucholskiego Boru | Krzysztof Sjka | |
|
- brak | CETRA z Kojca Dragona | Katarzyna Lewandowska | |
|
|
|
|
1 - DOSK.CWC. Res CACIB | KASA Ardelia | Krzysztof Wysocki | |
|
2 - DOSK | TESSI ze Sprcowa | Mirosaw Grzywacz | |
|
3 - DOSK | RAWID Kamabeda | Micha Fuz | |
|
4 - DOSK | KAJA Primo Grande | Jarosaw Musia | |
|
5 - DOSK | ZETA z Chojniczanki FCI | Waldemar, Wojciech Spichalski | |
|
6 - BDB | URMI z Wicborskiej Doliny | Tomasz Kaczmarek | |
|
7 - BDB | AIDA Pablo Max | Kamila opatka | |
|
8 - BDB | AREZA Frygana | Zbigniew Jdraszek | |
|
9 - BDB | ELITA z Wicborskiej Doliny | Renata, Dariusz Czarnowscy | |
|
- poza konk. | VOXA Hronovsky pramen | Sawomir Jaszcza | |
|
- poza konk. | MAJKA z Domu pod Kozka | Tadeusz Papuga | |
|
- brak | MIRRA Red-Alert | Jzef Kalinowski | |
|
|
|
|
1 - DOSK CWC NDSwR. CACIB | PIRANHA Tensor | Agata Niemyska-Buczek | |
|
|
|
|
1 - DOSK | SISI Mario Grande FCI | Mariusz Huszcza | |
|
2 - DOSK | KOKA Ardelia | Zbigniew Bagrowski | |
|
3 - DOSK | MALTA Zotnicki Grd | Zdzisaw ukasik | |
|
4 - BDB | ATENA Sfora Kwaniewskiego | Kamil Kwaniewski | |
|
- brak | MONA van Krynderthof | Maciej Zwierzychowski | |
|
|
Legenda:
(VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
DB (G) - dobry (gut)
DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
U - ungenügend (niedostateczna)
EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki,
które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies",
"Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu
tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej
(BOS).
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku
oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do
dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą
I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania
o Zwycięstwo Rasy.
BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł
"Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI).
W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru,
przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraĽne wykształcone TSB, nie puszcza)
T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
|
|
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft |
|
|
|