|
|
|
|
|
|
|
|
|
VI Krajowa Wystawa Owczarkw Niemieckich im.Kazimierza Salamona Rybnik-Kamie, 07.06.2014 r.
| |
|
|
|
Miejsce / Ocena | Nazwa psa, przydomek | Właściciel | Kraj |
|
|
|
|
1 - WO | NERO z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
2 - WO | ZAFIR z Azovsko Berega | Sawomir Musiaowski | |
|
3 - WO | ESUS Kenola | Sebastian Zajczkowski | |
|
4 - WO | OMEN z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
5 - WO | XANTO Tombo | Krzysztof Walocha | |
|
6 - WO | PLATON Trebortim | Agnieszka Smoliska | |
|
7 - WO | GVIDON Smiowickie Wilki | ukasz Kapustka | |
|
- brak | BOJAN von Rijhof | Rbert Horvth | |
|
- brak | JERRY Jerry | Peter Turan | |
|
|
|
|
1 - WO | DJAMBO Kenola | Sebastian Zajczkowski | |
|
2 - WO | FINO von der Piste Trophe | Bernard Famula | |
|
3 - WO | WIGO Tombo | Wojciech Skoneczny | |
|
- brak | CAR Visus Actus | Bartomiej Salamon | |
|
|
|
|
1 - BDB | CHANTO Kenola | Sebastian Zajczkowski | |
|
2 - BDB | DEMO z Sosnowego Zaktka | Grzegorz Zubek | |
|
3 - BDB | YAK Sdeckie Lachy | Andrzej Woda | |
|
|
|
|
1 - BDB | ORRUS De-Bes | Ryszard Kapkowski | |
|
2 - BDB | JAGO z Wierchlesia | Bernard Famula | |
|
3 - BDB | MESSI Al-grom | Martyna Ejdys | |
|
4 - BDB | ZYGA Wan Hen | Agnieszka Smoliska | |
|
5 - BDB | BUENO Goldberg Krakw FCI | Czesaw Suchan | |
|
6 - BDB | MENTOS z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
7 - BDB | YAGO Nova Langfuhr | Pawe Dykowski | |
|
|
|
|
1 - BDB | PACOS z Tomickich Lasw | Robert Paduch | |
|
2 - BDB | WIARUS Nova Langfuhr | Pawe Dykowski | |
|
- brak | URAN von Bellissimo | Rbert Horvth | |
|
|
|
|
1 - DOSK | XEDOS Schreidon | Martin Cirz | |
|
2 - DOSK | RAMOS Falkoen's | Andrzej Piwowar | |
|
3 - DOSK | HIRO miowickie Wilki | Renata i Piotr Horzela | |
|
4 - DOSK | KIMON vom St.-Michaels-Berg | Wojciech Skoneczny | |
|
5 - DOSK | VABO vom Osterberger-Land | Agnieszka Smoliska | |
|
- brak | PEDRO z Lintichu | Ladislav Frelich | |
|
- brak | OBAMA Mir-Jar | Anderle Jaromir | |
|
- brak | ESTO aus Mecklenburg | Joachim Krieg | |
|
- brak | ZICO von der Wannsee | Ryszard Kapkowski | |
|
|
|
|
1 - WO | JOSCHKA Kalupus | Magda Barjak, Roman Rolnik | |
|
2 - WO | ULFINA vom Fichtenschlag | Sebastian Zajczkowski | |
|
3 - WO | ORNELA Nov Jamina | Jarmila Huov | |
|
4 - WO | SAWA vom Wildstejger Land | Ondrej Tara | |
|
5 - WO | JURI Ontopus (FCI) | Robert Rubacha | |
|
- brak | OXI z Domu yrkw | Jzef yrek | |
|
- brak | BEKY von Rijhof | Rbert Horvth | |
|
|
|
|
1 - WO | ABRA z Kojca Whitney | Agnieszka Smoliska | |
|
2 - WO | ARSA Z Kojca Whitney | Mateusz Mencel | |
|
3 - WO | DJINIE von Bad-Box | Adrian Lata | |
|
4 - WO | BRIA der Vorteil | Jozef Koleansk | |
|
|
|
|
1 - BDB | INES Kalupus | Magda Barjak, Roman Rolnik | |
|
2 - BDB | CESY Kenola | Magorzata Chmielek | |
|
3 - BDB | CORSIKA Kenola | Sebastian Zajczkowski | |
|
4 - BDB | HAVANNA vom Haus Iskander | Adrian Lata | |
|
5 - BDB | JACKIE Haus Triplet | Michael a Eva Kan | |
|
6 - BDB | XENIA Sdeckie Lachy | Andrzej Woda | |
|
7 - BDB | YADE Sdeckie Lachy | Jan Ciechan | |
|
- brak | BELLA Visus Acutus | Bartomiej Salamon | |
|
|
|
|
1 - BDB | BELLISSIMA Goldberg Krakw FCI | Czesaw Suchan | |
|
2 - BDB | AGERA der Vorteil | Petr Tyll | |
|
3 - BDB | NIMFA Asarko Lordana | Piotr Baran | |
|
4 - BDB | HASSEL ze Wzgrza Palatynu | Mateusz Wilczek | |
|
5 - BDB | IRIS Ontopus | Tadeusz Smaza | |
|
6 - BDB | NABUCCO Asarko Lordana | Piotr Baran | |
|
7 - BDB | WESPE von der Zenteiche | Alexander Moscoa Zeledon | |
|
8 - BDB | MAXI Trebortim | Agnieszka Smoliska | |
|
- brak | DAKOTA von Gran Peregrino | Norbel Garita Rodriguez | |
|
|
|
|
1 - BDB | HEYA vom TeamAlhambra | Andrzej Piwowar | |
|
2 - BDB | AJLA Walcommon | Krzysztof Walocha | |
|
3 - BDB | CIRA z Sosnowego Zaktka | Grzegorz Zubek | |
|
4 - BDB | MAOMI Primo Grande | Artur Smolak | |
|
- brak | LELOO Tensor | Joanna i Adam Domascy | |
|
- brak | LOURDES Nov Jamina | Michal Miek | |
|
- brak | VEGA Mir-Jar | Jaromr Anderle | |
|
|
|
|
1 - BDB | KENYA Nov Jamina | Jarmila Huov | |
|
2 - BDB | BRIXI Kalupus | Karolina Ciosek | |
|
3 - BDB | FLAI NELLI De Orse Mak | Golownitsch | |
|
- brak | FREYA vom Team Daniro | Rbert Horvth | |
|
|
|
|
1 - DOSK | JAKUTA Primo Grande | Beata Kalisz | |
|
2 - DOSK | WEGAS vom Leithawald | Adrian Lata | |
|
3 - DOSK | CHEERLOT Nov Jamina | Jarmila Huov | |
|
4 - DOSK | ZINA De-Bes | Kapkowski Ryszard | |
|
5 - DOSK | BUGGIE Schreidon | Petr Tyll | |
|
6 - DOSK | Brawos Bis SUZANA | Joanna Kost | |
|
7 - DOSK | CUMA z Lenego Justynowa | Mateusz Dranicki | |
|
8 - DB | WITT vom Wolfsgraben | Patricia Einfalt | |
|
- brak | PERLA Mir-Jar | Marcela Pavlokov | |
|
- brak | FELICITY Avax hof | Ondej Michek | |
|
|
|
|
1 - DOSK | FEGA De-Bes | Patricia Einfalt | |
|
- brak | XANDRA Ka-Bron Silesia | Ondej Michek | |
|
|
Legenda:
(VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
DB (G) - dobry (gut)
DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
U - ungenügend (niedostateczna)
EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki,
które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies",
"Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu
tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej
(BOS).
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku
oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do
dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą
I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania
o Zwycięstwo Rasy.
BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł
"Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI).
W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru,
przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraĽne wykształcone TSB, nie puszcza)
T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
|
|
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft |
|
|
|