|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krajowa Wystawa Owczarkw Niemieckich Rypin 28.07.2013r.
| |
Klasa MŁODSZYCH SZCZENIĄT - wiek od 4 do 6 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa SZCZENIĄT - wiek od 6 do 9 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa MŁODZIKÓW - wiek od 9 do 12 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
|
Klasa MŁODZIEŻY - wiek od 12 do 18 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa JUNIORÓW - wiek od 18 do 24 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
SUKI |
Klasa OTWARTA - wiek powyżej 24 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
SUKI |
Klasa UŻYTKOWA - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat użytkowości | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa CHAMPIONÓW - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat championa | |
SUKI |
|
|
|
|
Krótkowłose |
Długowłose |
|
|
|
Miejsce / Ocena | Nazwa psa, przydomek | Właściciel | Kraj |
|
|
|
|
1 - WO | MENTOS z Domu yrkw | yrek Jzef | |
|
2 - WO | DORAN Imberfal | Pauba Przemek | |
|
3 - WO | BRUTUS Sekundo Set | Marczukiewicz ukasz | |
|
4 - WO | DAGO Imberfal | Pauba Przemek | |
|
- brak | ARMIN z Drozda Piaskw | Drozdowski Marek | |
|
- brak | MAX z Domu yrkw | yrek Jzef | |
|
|
|
|
1 - WO | ORRUS De-Bes | Klapkowski Ryszard | |
|
2 - WO | LEO z Domu yrkw | yrek Jzef | |
|
- brak | MESSI Zotnicki Grd | Szymaski Jan | |
|
|
|
|
- brak | DUX Asarko Lordana | Baran Piotr | |
|
|
|
|
1 - BDB | IKON z Krywlan | Kociuch Stanisaw, Gesinowski Jarosaw | |
|
2 - BDB | HANNOVER Ardelia | Panasiuk Sawomir | |
|
3 - BDB | BROS z Weselskiej Zagrody | Weselski Bolesaw | |
|
4 - BDB | WIRUS Nova-Langfuhr | Sokoowski Dariusz | |
|
5 - BDB | KERY z Krywlan | Baszczyk-Ciewierz Anna, Ciewierz Piotr | |
|
- brak | OSKAR Mavic Poland | Peranek Marcin | |
|
|
|
|
1 - BDB | KODI Toruska Sfora | Kalinowski Wojciech | |
|
2 - BDB | USHER zur Worringer Rheinaue | Wickowski Darek | |
|
|
|
|
1 - BDB | AMMO von Hirschberg | Gesinowski Jarosaw, Kedra Dariusz | |
|
2 - BDB | BRASIL Garliavietis | Kociuch Stanisaw,Bielecki Piotr | |
|
|
|
|
1 - DOSK | FRITZ vom Kuckucksland | Godlewski Zdzisaw | |
|
2 - DOSK | CEDRO z Lenego Justynowa | Lisowski Sylwester | |
|
3 - DOSK | BAX z Lenego Justynowa | Lisowski Sylwester | |
|
4 - DOSK | ZICO Al-grom | Zawilak M.M | |
|
5 - DOSK | DAF z Krywlan | Szymborski Mariusz | |
|
- brak | CANTO Landwisa | Wysocki Krzysztof | |
|
- brak | BAX z Krywlan | Gesinowski Jarosaw | |
|
- brak | WIRUS z Drozda Piaskw | Drozdowski Marek | |
|
- brak | ZICO von der Wannsee | Klapkowski Ryszard | |
|
|
|
|
1 - WO | MISS z Domu yrkw | yrek Jzef | |
|
2 - WO | BEA Fiore di Ciliegio | Zakrzewski Piotr | |
|
3 - WO | BARCA Fiore di Ciliegio | Zakrzewski Piotr | |
|
4 - WO | KEDIRA Al-grom | Zawilak M.M., Matykiewicz Magdalena | |
|
- brak | MINA z Domu yrkw | yrek Jzef | |
|
|
|
|
1 - WO | SISI Mario Grande | Huszcza Mariusz | |
|
2 - WO | FILA Ranczo Moresa | Czajkowski Zygmunt | |
|
3 - WO | HACZA z Hetmaskiej Sfory | Szewczyk Halina | |
|
4 - WO | RODZYNKA Rodiaz | Szkalski Piotr | |
|
5 - WO | MAOMI Primo Grande | Smolak Artur | |
|
- brak | FABIA Kamienna Twierdza | Szczucki Wojciech | |
|
- brak | BETTI Wilczy Szaniec u Giborowskich | Ciborowski Stanisaw | |
|
|
|
|
1 - WO | AJLA Walcommon | Walocha Krzysztof | |
|
2 - WO | FABIA Touareg | Bednarek Piotr | |
|
- brak | YAWA z Drozda Piaskw | Drozdowski Marek | |
|
- brak | ILA z Drozda Piaskw | Polkowski Jan | |
|
|
|
|
1 - BDB | BORA Samochodowa Aleja | ukasik Wiesaw | |
|
2 - BDB | KAMA z Krywlan | Trusewicz ana | |
|
3 - BDB | HERA Cukrowa Gra | Baran Piotr | |
|
4 - BDB | MARCA Rodiaz | Szkalski Piotr | |
|
5 - BDB | ATKA Rodiaz | Jesioowski Marek | |
|
- wycofana | QUINNI Mavic Poland | Kowalkowski Zbigniew | |
|
- brak | Brawos Bis YARIS | Siudalska Marta | |
|
- brak | NIKI Kabi | Stelmach Sawomir | |
|
- brak | QUANTA Mavic Poland | Peranek Marcin | |
|
|
|
|
1 - BDB | GHANA Hexenland | Szczepaniak Monika | |
|
2 - BDB | AMBRA Atrius Team | Bednarek Piotr | |
|
3 - BDB | GAJA Cukrowa Gra | Orowski Zbigniew | |
|
4 - BDB | HAPPY vom Valtenberg | Kowalkowski Zbigniew | |
|
- brak | CHIPSIE vom Eichenplatz | Gronowski Tomasz, Gatzke Walter | |
|
- brak | RAWID Kamabeda | Wickowski Darek | |
|
|
|
|
1 - BDB | ELFA Mis-Maz | Wysocki Krzysztof | |
|
2 - BDB | ZISI z Weselskiej Zagrody | Weselski Bolesaw | |
|
3 - BDB | DARA z Krywlan | Nakielski Dariusz | |
|
4 - BDB | CANDY Wypusty | Skorupa Sawomir | |
|
5 - BDB | BONA z Kamiennej Twierdzy | Orowski Zbigniew | |
|
|
|
|
1 - DOSK | XARA Mavic Poland. | Waydrg Marek | |
|
2 - DOSK | CUMA z Lenego Justynowa | Dranicki Mateusz | |
|
3 - DOSK | CARMA z Krywlan | Modzianowski Jarek | |
|
4 - DOSK | BHIRMA Hexenland | Szczepaniak Monika | |
|
5 - DOSK | NADIA Mario Grande | Huszcza Mariusz | |
|
6 - DOSK | LARA De-Marko | Szpotaska Anna | |
|
7 - DOSK | IMME vom Frankengold | Osakowicz M., Zajczkowski S | |
|
8 - BDB | FRIDA vom Haus Tchorz | Godlewski Zdzisaw | |
|
9 - BDB | LEGRA Eskorta | Gietka Magorzata | |
|
- brak | BRENDY z Hetmaskiej Sfory | Szewczyk Halina | |
|
|
|
|
1 - DOSK | LENA z Krywlan | Modzianowski Jarek | |
|
|
Legenda:
(VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
DB (G) - dobry (gut)
DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
U - ungenügend (niedostateczna)
EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki,
które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies",
"Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu
tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej
(BOS).
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku
oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do
dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą
I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania
o Zwycięstwo Rasy.
BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł
"Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI).
W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru,
przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraĽne wykształcone TSB, nie puszcza)
T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
|
|
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft |
|
|
|