|
|
|
|
|
|
|
|
|
XII Wielkopolska Wystawa Owczarkw Niemieckich Kalisz / Prusy 13.04.2013r.
| |
|
|
|
Miejsce / Ocena | Nazwa psa, przydomek | Właściciel | Kraj |
|
|
|
|
1 - WO | GANDI Z OSTROWSKIEJ SFORY | KRYSTIAN JATAK, | |
|
2 - WO | GRYFIN Kalupus | PIOTR MIELCARZ | |
|
3 - WO | GASPAR Kalupus | M.Barjak&R.Rolnik, | |
|
4 - WO | IVER INGO CANEANGELO | Mikoaj Stoowski | |
|
|
|
|
1 - WO | TEO Woj-Bas | Karolina Kubiak | |
|
2 - WO | LEONARDO Tensor | Karolina Ciosek | |
|
3 - WO | APOLLO ASARKO LORDANA | KLAUDIA WALTER | |
|
|
|
|
1 - WO | KOTRES Primo Grande | MACIEJ KUTEK | |
|
2 - WO | YABOO vom Haus Tchorz | Mirosaw Tchorz | |
|
3 - WO | KERY z Krywlan | Anna Baszczyk-Ciewierz | |
|
4 - WO | JARO Wan-Hen FCI | Stpniak Zbigniew | |
|
|
|
|
1 - SG | JUNIOR Primo Grande | BEATA KALISZ | |
|
2 - SG | WULKAN Woj-Bas | Karolina Kubiak | |
|
3 - SG | ZOLAN Eskorta | Anna Tkacz | |
|
4 - SG | FADO Daarmando | DARIUSZ PIEKARSKI | |
|
5 - SG | DEX Kamienna Twierdza | Marek Andrzejewski | |
|
6 - SG | XARO Kenola | Janusz Buka | |
|
7 - SG | JACOB Trebortim | Robert Filipowiak | |
|
8 - SG | AMOS Atrius Team | Robert Hudak | |
|
|
|
|
1 - SG | LEX Marko Carras | Marek Wencel | |
|
2 - SG | Al-grom ZICO | Marzena, Mirosaw Zawilak | |
|
3 - SG | ZALO ASARKO LORDANA | PAWE KORNACKI | |
|
|
|
|
1 - SG | CELLO Wolf Jar | Rafa Oganiaczyk | |
|
2 - SG | OSKAR Szenberg | Wiktor Kowalski | |
|
3 - G | TIGER Wan-Hen FCI | R. Szambor | |
|
|
|
|
1 - V | FRITZ vom Kuckucksland | Godlewski Z. | |
|
2 - V | ZICO Trebortim | Robert Filipowiak | |
|
3 - V | IPO1.KKL.ZICO von der Wannsee | Ryszard Klapkowski, | |
|
4 - V | DAX ONTOPUS | Anna Dariusz Grzelak | |
|
5 - V | CEDRO z Lenego Justynowa | Sylwester Lisowski | |
|
6 - V | GIO vom Muhlenteich | Grzegorz Galus | |
|
|
|
|
1 - WO | MALKA Primo Grande | BEATA KALISZ | |
|
2 - WO | ELA Kalupus | Karolina Ciosek | |
|
3 - WO | HACZA z Hetmaskiej Sfory | Halina Szewczyk | |
|
4 - WO | HOLLY z Hetmaskiej Sfory | Ri S Lacki | |
|
|
|
|
1 - WO | TIGRA Wolf Jar | Henryk Tabaczyski | |
|
2 - WO | ELMIA vom Huhnegrab | Tomasz Bogucki | |
|
3 - WO | TILLA Hexenland | Remigiusz Kruk | |
|
4 - WO | DAYLA Szenberg | Wiktor Kowalski | |
|
5 - WO | IWA Pa-Ku | Grzegorz Szczsny | |
|
6 - WO | ATENA ASARKO LORDANA | PAWE KORNACKI | |
|
|
|
|
1 - SG | DEGRA Kalupus | M.Barjak&R.Rolnik, | |
|
2 - SG | YASMINE vom Haus Tchorz | Mirosaw Tchorz | |
|
3 - SG | CYTRA Szenberg | Wiktor Kowalski | |
|
|
|
|
1 - SG | ILIANA Primo Grande | BEATA KALISZ | |
|
2 - SG | USZI Z Mylnej Gromady | Robert Mamot | |
|
3 - SG | MARIT Marko Carras | Marek Wencel | |
|
4 - SG | BRIXI Kalupus | Karolina Ciosek | |
|
5 - SG | Brawos bis YARIS | Magdalena Siudalska | |
|
6 - SG | LADY z Sachary FCI | Artur liczny | |
|
7 - SG | MILA Tombo | Tomasz Bogucki | |
|
8 - SG | JUKA Trebortim | Robert Filipowiak | |
|
9 - SG | ATKA Rodiaz | Marek Jesioowski | |
|
10 - SG | WERA Wan-Hen | HenrykTabaczyski, | |
|
11 - SG | FIESTA z Hetmaskiej Sfory | Justyna Dyziak | |
|
12 - SG | CESNA z Ostrowskiej Sfory | Tomasz Wandachowicz | |
|
13 - SG | FLAVI Daarmando | DARIUSZ PIEKARSKI | |
|
14 - SG | UNA Rodiaz | Janusz Tarczyski | |
|
15 - SG | ALFA Woj-Bas | Karolina Kubiak, | |
|
16 - SG | ADNA Rodiaz | Jan Rewski | |
|
17 - SG | LARA KAS-KAT | Mirosaw ukasik | |
|
18 - SG | AMBRA Atrius Team | Piotr Bednarek | |
|
19 - SG | BERTA Spes Henkor | Kazimierz Garbowski | |
|
20 - G | KETI Dobrzykw | Sawomir Janiak | |
|
21 - G | Leksa Dobrzykw | ukasz Seiffert | |
|
|
|
|
1 - SG | DESIREE Hexenland | Katarzyna Leszczyska | |
|
2 - SG | POLA Wolf-Gang | Ewa Gayny | |
|
3 - SG | BALI vom Trompetersprung | Ludger Goeke | |
|
4 - SG | RAWID Kamabeda | Dariusz Wickowski | |
|
5 - SG | GEISZA Pa-ku | Grzegorz Szczsny | |
|
6 - SG | HOLI Asarko Lordana | Micha Wojtkowiak | |
|
7 - SG | HENKA Mavic | Dariusz Wickowski | |
|
8 - SG | PASJA Kamabeda | Darek Wickowski | |
|
9 - G | COCA Darel Team | Przemysaw Gorynia | |
|
|
|
|
1 - SG | HAIDI Kamabeda | Darek Wickowski | |
|
2 - SG | YASMINA z Ostrowskiej Sfory | Mateusz Mencel | |
|
3 - SG | BHONA Hexenland | Monika Szczepaniak | |
|
4 - SG | LEA Kamabeda | Micha Fuz, Darek Wickowski | |
|
5 - SG | UNA z Weselskiej Zagrody | Marek Andrzejewski | |
|
6 - G | AXA North-SVK | Andrzej Ksicki | |
|
7 - G | SURI Dorplant | Rafa Oganiaczyk | |
|
|
|
|
1 - V | Brawos Bis TROYA | Falkiewicz Marta | |
|
2 - V | ENOLA z Hetmaskiej Sfory | Piotr Niedzielski | |
|
3 - V | YANKA Kalupus | M.Barjak&R.Rolnik, | |
|
4 - V | BHIRMA Hexenland | Monika Szczepaniak | |
|
|
|
|
1 - V | OSCHA von der Grafenburg | Leszek Pawowski | |
|
|
Legenda:
(VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
DB (G) - dobry (gut)
DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
U - ungenügend (niedostateczna)
EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki,
które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies",
"Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu
tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej
(BOS).
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku
oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do
dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą
I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania
o Zwycięstwo Rasy.
BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł
"Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI).
W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru,
przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraĽne wykształcone TSB, nie puszcza)
T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
|
|
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft |
|
|
|