|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krajowa Wystawa Owczarkw Niemieckich Wasilkw, 18.05.2014r.
| |
Klasa MŁODSZYCH SZCZENIĄT - wiek od 4 do 6 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa SZCZENIĄT - wiek od 6 do 9 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
SUKI |
Klasa MŁODZIKÓW - wiek od 9 do 12 miesięcy | |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa MŁODZIEŻY - wiek od 12 do 18 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa JUNIORÓW - wiek od 18 do 24 miesięcy | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa OTWARTA - wiek powyżej 24 miesięcy | PSY |
SUKI |
|
|
Klasa UŻYTKOWA - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat użytkowości | PSY |
SUKI |
PSY |
SUKI |
Klasa CHAMPIONÓW - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat championa | |
SUKI |
|
|
Klasa WETERANÓW - wiek powyżej 8 lat | |
SUKI |
|
|
|
|
Krótkowłose |
Długowłose |
|
|
|
Miejsce / Ocena | Nazwa psa, przydomek | Właściciel | Kraj |
|
|
|
|
1 - WO | KARBON z Lenego Justynowa | Sylwester Lisowski | |
|
2 - WO | WIGO Tombo | Wojciech Skoneczny | |
|
3 - WO | RONIN z Krywlan | Cezary Kuprewicz | |
|
|
|
|
1 - WO | CENTRAL Gven Blaid | Nina Novik | |
|
2 - WO | EDO Wypusty | Sawomir Skorupa,Rafa Skorupa | |
|
|
|
|
1 - BDB | NORVIK Gven Blaid | Nina Novik | |
|
2 - BDB | ZEPPO Gelezinis Vilkas | Neda Volkova | |
|
3 - BDB | RON vom Valtenberg | Rinaldas Janusaitis | |
|
4 - BDB | ARMIN z Drozda Piaskw | Marek Drozdowski | |
|
5 - BDB | DAKSON TommyAtut | Zbigniew Stpski | |
|
6 - BDB | BASTER nad Son | Anna Majewska,Robert Majewski | |
|
|
|
|
1 - BDB | HANNOVER Ardelia | Sawomir Panasiuk | |
|
2 - BDB | DEXTER Gven Blaid | A. Markovky | |
|
3 - BDB | KERY z Krywlan | Anna Baszczyk-Ciewierz | |
|
|
|
|
1 - BDB | KIMON von St. Michaelas-Berg | Wojciech Skoneczny | |
|
2 - BDB | VISUM vom Farbenspiel | Robert Leplawy | |
|
3 - BDB | CANTO Landwisa | Krzysztof Wysocki | |
|
4 - BDB | UNKO z Krywlan | Konrad Kostro | |
|
|
|
|
1 - DOSK | SIMON no Bartas Krasta | Sanita Goricka | |
|
2 - DOSK | CEDRO z Lenego Justynowa | Sylwester Lisowski | |
|
3 - DOSK | IKON z Krywlan | Stanisaw Kociuch,Jarosaw Gesinowski | |
|
4 - DOSK | TONY von der Wilhelmswarte | Wojciech Skoneczny | |
|
5 - DOSK | DAX Ardelia | Zbigniew Stpski,Piotr Boko | |
|
6 - DOSK | FERRARI vom Haus Iskander | Rinaldas Janusaitis | |
|
7 - DOSK | WIRUS z Drozda Piaskw | Marek Drozdowski | |
|
8 - DOSK | ZORRO Valdzage | Julia Pekelis | |
|
9 - DOSK | DAF z Krywlan | Mariusz Szymborski | |
|
10 - DOSK | ENZO Gelezinis Vilkas | Vladas Gerasickinas | |
|
11 - DOSK | ESQUIRE Haus Hoffnung | Maria Konchevskaya | |
|
- brak | AMMON von Hirschberg | Jarosaw Gesinowski | |
|
- brak | AIRON Gven Blaid | Nina Novik | |
|
|
|
|
1 - WO | JOSCHKA Kalupus | Magda Barjak | |
|
2 - WO | KSARA z Lenego Justynowa | Sylwester Lisowski | |
|
3 - WO | SAKE z Krywlan | Ryszard Gesinowski | |
|
4 - WO | SEMI z Krywlan | ukasz Marczukiewicz | |
|
|
|
|
1 - WO | ARIA von Haus Nest | Ireneusz Okuniewski,Cezary Krupniewicz | |
|
- brak | XRAMIRA Gven Blaid | Nina Novik | |
|
|
|
|
1 - WO | INES Kalupus | Magda Barjak | |
|
2 - WO | NIKI z Krywlan | Marcin Paradowski | |
|
3 - WO | SCARLET Redstar | Jarosaw Zajc | |
|
4 - WO | NIRA z Krywlan | Mariusz Pawowski | |
|
- brak | ORA z Krywlan | Piotr Sadowski | |
|
|
|
|
1 - BDB | ULRIKA Gven Blaid | Nina Novik | |
|
2 - BDB | LITUANICA is Sapiegines | Laima Surazinskiene | |
|
3 - BDB | COBRA Gelezinis Vilkas | Neda Volkova | |
|
4 - BDB | KORA Ardelia | Piotr Boko | |
|
5 - BDB | MONA z Krywlan | Ryszard Gesinowski | |
|
6 - BDB | ROMI Garliavietis | Rinaldas Janusaitis | |
|
7 - BDB | EKATERINA Haus Hoffnung | Maria Konchevskaya | |
|
8 - BDB | AGA I.Banacha z Hipolitowa | Ireneusz Banach | |
|
9 - BDB | AGRA I.Banacha z Hipolitowa | Ireneusz Banach | |
|
|
|
|
1 - BDB | ZAIRA No Bartas Krasta | Sanita Goricka | |
|
2 - BDB | KAMA z Krywlan | ana Trusewicz | |
|
3 - BDB | SAMBUCA Valdzage | Julia Pekelis | |
|
4 - BDB | KIM vom Holtkamper Hof | Andrej Napolov | |
|
5 - BDB | SENA Pasja Piastowa | Konrad Gradowski | |
|
|
|
|
1 - BDB | JOSHIKA Primo Grande | Marek Drozdowski | |
|
2 - BDB | BUFFY Garlivietis | Piotr Bielecki | |
|
|
|
|
1 - DOSK | JAKUTA Primo Grande | Beata Kalisz | |
|
2 - DOSK | CARMA z Krywlan | Jarosaw Modzianowski | |
|
3 - DOSK | DIONA Gven Blaid | Nina Novik | |
|
4 - DOSK | WILDE Gven Blaid | Julia Pekelis | |
|
5 - DOSK | ZORKA z Krywlan | Mariusz Szymborski | |
|
6 - DOSK | CUMA z Lenego Justynowa | Mateusz Dranicki | |
|
7 - DOSK | ESMERALDA Haus Hoffnung | Maria Konchevskaya | |
|
- brak | INDI Gelezinis Vilkas | Neda Volkova | |
|
|
|
|
1 - DOSK | LENA z Krywlan | Jarosaw Modzianowski | |
|
|
|
|
1 - DOSK | ULI z Krywlan | Ryszard Gesinowski | |
|
|
Legenda:
(VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
DB (G) - dobry (gut)
DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
U - ungenügend (niedostateczna)
EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie
(pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki,
które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies",
"Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu
tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej
(BOS).
Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku
oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do
dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą
I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania
o Zwycięstwo Rasy.
BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł
"Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI).
W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru,
przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraĽne wykształcone TSB, nie puszcza)
T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
|
|
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft |
|
|
|