REGULAMIN WYSTAW ON
KALENDARZ WYSTAW
WYSTAWA ŚWIATOWA
WYSTAWY ZAGRANICZNE
WYSTAWA KLUBOWA
WYSTAWY OWCZARKARSKIE
NAJBLIŻSZA WYSTAWA
ZGŁOSZENIA NA WYSTAWĘ
SĘDZIOWIE
WYNIKI WYSTAW
GALERIA
PORADY
 
WYSTAWY
ŚWIATOWE
WYSTAWY
KLUBOWE
WYSTAWY
OWCZARKARSKIE
POZOSTAŁE
WYSTAWY
II Halowa Wielkopolska Wystawa Owczarków Niemieckich
Kalisz / Wolica 18.01.2014r.
Klasa MŁODSZYCH SZCZENIĄT - wiek od 4 do 6 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa SZCZENIĄT - wiek od 6 do 9 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa MŁODZIKÓW - wiek od 9 do 12 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa MŁODZIEŻY - wiek od 12 do 18 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa JUNIORÓW - wiek od 18 do 24 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa OTWARTA - wiek powyżej 24 miesięcy PSY SUKI PSY SUKI
Klasa UŻYTKOWA - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat użytkowości PSY SUKI PSY SUKI
Klasa CHAMPIONÓW - wiek powyżej 24 miesięcy, wymagany certyfikat championa PSY PSY
Zdjęcia z wystawy
Krótkowłose Długowłose
Miejsce / OcenaNazwa psa, przydomekWłaścicielKraj
1 - VVMORIS z Sachary FCIArtur Śliczny
2 - VVALEX z Kojca WhitneyMateusz Mencel
3 - VVAJAX Duma Wiśniaka (FCI)Wiśniewski Kazimierz
4 - VVBRUNO EquusAneta Bilińska
5 - VVORES z KrywlanGurtowski Hubert
1 - VVBax Wan-HenIgnacy Rogal
2 - VVAl-grom MessiM.M Zawiślak, M. Ejdys
3 - VVJROK z Leśnego JustynowaSylwester Lisowski
- -CHACCO KenolaSebastian Zajączkowski
1 - VVAl-grom LabboM.M. Zawiślak, Izabela Beszlag
2 - VVNIXON Asarko LordanaMagdalena Murawska
3 - VVNayamir Asarko Lordana NamirMarek Stasiak
4 - VVTYSON z Tomickich LasówRadosław Rokitka
1 - SGORRUS De-BesKlapkowski Ryszard
2 - SGCRIS z Mylnej GromadyAntoni Wawrzyniak
3 - SGIVO TIRRO TeamRobert Traczyk
4 - SGDANTE Dante Von Grand Peregrino (FCI)Przemysław Walczykiewicz
1 - SGMŁ CH. PL. HANNOVER ArdeliaSławomir Panasiuk
2 - SGNEGRO TOMBOTomasz Bogucki
3 - SGWentyl Nova LangfuhrLech Bardoński
4 - SGFARGAZ Z Leśnego JustynowaSylwester Lisowski
5 - SGXARO KENOLAJanusz Bułka
6 - SGTEO Woj-BasKarolina Kubiak
7 - SGBILLO VON DER WANNSEEGunker Korschek
- -Caruso vom FrankengoldSven Dittrich
- -ZIDAN of Flokish FestAnna Rzepecka
1 - VZALO ASARKO LORDANAKrzysztof Błaszczyk
1 - VLEX Marko CarrasMarek Wencel
2 - VZICO von der WannseeKlapkowski Ryszard
3 - VBAX z Leśnego JustynowaSylwester Lisowski
4 - VDAX ArdeliaZbigniew Stępski
5 - VLEXO ARTROXArtur Dąbrowski
6 - VHIRO Śmiłowickie WilkiPiotr I Renata Horzela
7 - VDAF z KrywlanMariusz Szymborski
8 - VALAN z Trojańskiego LasuZbigniew Stępski
9 - VGhucci HexenlandMonika Szczepaniak
10 - VDEVIL von Haus EvePiotr Sawicki
11 - VNokturn TensorAnna Wyleżałek
12 - SGCELLO WOLF JARRafał Oganiaczyk
- -Hill aus der BrunnenstrasseSven Dittrich
- -TONY von der WilhelmswarteWojciech Skoneczny
1 - VTOR TREBORTIMSławomir Nawrot
1 - VVORA z KrywlanPiotr Sadowski
2 - VVGRACE ULMICH TEAMMichal Rozwora
3 - VVSEXY PRIMO GRANDEBeata Kalisz
4 - VVAMBA Duma Wiśniaka (FCI)Wiśniewski Kazimierz
5 - VVTOKSA RodiazTymon Musiał
6 - VVARSA z Kojca WhitneyMateusz Mencel
1 - VVUGNE vom VALTENBERGTomasz Bogucki, Sven Dittrich
2 - VVCORSIKA KenolaSebastian Zajączkowski
3 - VVHAPPY KALUPUSMagda Barjak
4 - VVCESI KenolaMałgorzata Chmielek
5 - VVNira z KrywlanMariusz Pawłowski
6 - VVLili DeguchiMonika Szczepaniak
1 - VVMELLIE vom FrankengoldIreneusz Krawczuk
2 - VVRIKA TOMBOTomasz Bogucki
3 - VVFUGA Woj-BasKarolina Kubiak
4 - VVINGA z Ostrowskiej SforyMarcin Nadobny
5 - VVTIGRA z Tomickich LasówRadosław Rokitka
1 - SGZORBA Woj-BasKarolina Kubiak
2 - SGGISELLE KalupusAndrzej Formicki
3 - SGZARA KENOLARobert Dąbrowski
4 - SGMalka Primo GrandeSzymon Mukalski
5 - SGDiva vom Waltfurter WaldMiroslaw Tchorz, Aleksandra Kozłowska
6 - SGNELLY Marko CarrasBernard Famuła
7 - SGTILLA HEXENLANDWaldemar Łodziński
8 - SGBRIT KenolaMałgorzata Chmielek
9 - SGISKRA TIRRO TeamRobert Traczyk
10 - SGZULA Z Mylnej GromadyMalwina Wiśniewska
11 - SGAJLA WalcommonKrzysztof Walocha
12 - SGFABIENNE ULMICH TEAMRoman Piasecki
13 - SGATENA Asarko LordanaPaweł Kornacki
14 - SGFIGA KAMIENNA TWIERDZAHenryk Szcześniak
1 - SGMARIT Marko CarrasMarek Wencel
2 - SGHERA Cókrowa GóraPiotr Baran
3 - SGTIGRA Wolf JarHenryk Tabaczyński
4 - SGCELTA z Sosnowego ZakątkaJoanna Kowalska
5 - SGTIARA Wolf JarAntoni Wawrzyniak
6 - SGURSA vom Schwarzwald Poland (FCI)Barbara Szpakowska
1 - VBILBA z Leśnego JustynowaSylwester Lisowski
2 - SGBEXI z Kojca DragonaAndrzej Gołąbek
3 - SGPUMA z Klanu PrajzendancaKrzysztof Schulz
1 - VBrawos Bis SUZANAJoanna Kost, Marta Falkiewicz
2 - VGABI TOMBOSławomir Disterheft
3 - VBaxi z Sosnowego ZakątkaGrzegorz Piotrowiak
4 - VZOLA vom TrompetersprungMirosław Tchorz
5 - VBhirma HexenlandMonika Szczepaniak
Legenda:
    (VA) - wybitnie doskonały (vorzüglich Auslese)
    DOSK (V) - doskonały (vorzüglich)
    BDB (SG) - bardzo dobry (sehr gut)
    DB (G) - dobry (gut)
    DOST (A) - dostateczna (Ausreichend)
    U - ungenügend (niedostateczna)
    EZ - entschuldigt zurückgezogen (wycofany z oceny)
    CWC - Certyfikat na Wystawowego Championa
    CACIB - Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
    res.CACIB - rezerwowy Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności
    Zw. Mł - Zwycięzca Młodzieży
    Naj. Jun. - Najlepszy Junior; Tytuł ten jest przyznawany poprzez porównanie Zwycięzców Młodzieży psa i suki
    NDP - Najlepszy Dorosły Pies; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie psy, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie (pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
    NDP - Najlepsza Dorosła Suka; tytuł ten mogą uzyskać wszystkie suki, które otrzymały pierwszą lokatę w klasie (pośrednia, otwarta, użytkowa, championów) z oceną doskonałą i wnioskiem o CWC
    NDPwR - Zwycięzca Pies (wybrany w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
    NDSwR - Zwycięzca Suka (wybrana w porównaniu z lokatą pierwszą w każdej klasie)
    NJW - (JBIS) Najpiękniejszy junior wystawy (wybierany na Best in Show)
    BOB - Międzynarodowe określenie tytułu Zwycięzca Rasy (wybrany w porównaniu NDPwR i NDSwR)
    Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS) - O tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuły: "Zwycięzca Młodzieży" (obu płci), "Najlepszy Dorosły Pies", "Najlepsza Dorosła Suka" oraz pies i suka z klasy weteranów z oceną doskonałą i I lokatą. Po przyznaniu tytułu "Zwycięzca Rasy" (ZR lub BOB), sędzia musi wybrać najlepszego przedstawiciela płci przeciwnej (BOS).
    Tytuł ten przyznawany jest jednoosobowo przez sędziego oceniającego w ringu psy danej rasy. W przypadku oceny psów tej samej rasy przez kilku sędziów, organizator wystawy wyznacza sędziego i ring do dokonania wyboru Zwycięzcy Rasy.
    Tytuł Najlepszy Weteran w Rasie. w porównaniu weteranów psa i suki z oceną doskonałą i lokatą I, wybiera się Najlepszego Weterana w Rasie. Wyboru tego sędzia dokonuje w trakcie porównania o Zwycięstwo Rasy.
    BOG - Zwycięzca Grupy - o tytuł ten konkurują psy i suki, które na danej wystawie zdobyły tytuł "Zwycięzca Rasy" oraz należą do tej samej grupy ras (wg podziału FCI). W ringu honorowym wyznaczony przez organizatora sędzia dokonuje jednoosobowo wyboru, przyznając 1, 2, 3 i 4 miejsce.
    T1 - ausgeprägt lässt nicht ab (wyraźne wykształcone TSB, nie puszcza)
    T2 - vorhanden (TSB dostatecznie wykształcone)
    T3 - nicht genügend (TSB niedostatecznie wykształcone)
    T4 - abgebrochen wegen mangelnder Führigkeit
    (przerwał z powodu niedostatecznej karności)
© Klub Owczarka Niemieckiego, Realizacja: MetSoft